Kurzy

Chceš se naučit yoyovat? Přijď každé pondělí od 16 hodin na lekce yoyování s "Matesem". Možnost zapůjčení yoya.
V Clubu se schází yoyeři, kteří si předávají zkušenosti.

Jak vybrat provázek

Provázek neboli string je velmi důležitou součástí yoya. Provázků je opravdu spousta, tak si pojďme o nich něco říct.

První a nejdůležitější věcí u provázku je ten fakt, že všechny provázky pasují do všech yoyí. Je to jedno, které si vyberete, vždy vám s nimi půjde yoyovat, ať už máte yoyo jakékoliv.

Dálší důležitou vlastností stringů je materiál, ze kterého se stringy vyrábí. Nejpoužívanější jsou umělé provázky z polyesteru. Většina značek používá čistě polyesterové stringy. Ty vydrží déle než např. provázky z bavlny, které se v současné době už tolik nepoužívají. Občas se ještě objevují provázky, které jsou smíchané z obou těchto materiálů. Speciálním případem jsou provázky vyrobené z nylonu, které by měly lépe klouzat po prstech a tolik neřezat.

Důležitá je také barva provázku. Můžete si vybrat barvu podle vašeho yoya nebo prostě jakou chcete. Ale doporučujeme si vybrat barvu, která je hodně výrazná. Je to dobré jak pro vás, protože budete string dobřě vidět např. proti tmavé podlaze. Ale také to ocení i ostatní, kteří tak mnohem lépe uvidí, co za tricky děláte. Tohle doporučení se mění v povinnost v případě pokud natáčíte video nebo jdete soutěžit. V této souvislosti je důležitá i volba oblečení. Pokud budete mít bílé tričko a bílé stringy, nikdo nic neuvidí. Z tohoto důvodu je zdaleka tou nejpoužívanější kombinací žlutá barva stringu a černá nebo velmi tmavá barva trička. Vždy tedy vybírejte kontrastní barvy. Špatný příklad je na obrázku č. 1, dobrá volba je na obrázku č. 2.

Existuje mnoho výrobců stringů a v našem eshopu nabízíme hned několik. GT provázky od firmy God-Tricks jsou stringy z polyesteru, jedná se o tvrdší a těžší provázky, které déle vydrží. I vzhledem k jejich ceně je doporučujeme začátečníkům. Nejpoužívanější stringy jsou od firmy Yoyofactory, také jenom z polyesteru. Ve srovnání s GT provázky jsou měkčí a lehčí. Specialitou jsou pak Kitty Stringy, ručně dělané provázky až z Filipín. Ty se vyrábějí v různých tloušťkách. Nejtenčí jsou normal, které tlošťkou odpovídají ostatním výrobcům. O něco tlustší jsou 1,5, poté Fat a nejširší stringy jsou XL. Kitty provázky jsou vyrobeny také ze 100% polyesteru, ale existují i verze z nylonu. YYF a Kitty stringy doporučujeme pokročilejším yoyerům, protože jednotlivé modely mají trochu jiné vlastnosti. Stejně jako u yoya nelze říci, které jsou nejlepší. I tady platí, si různé druhy vyzkoušet a podle toho, jak vám sednou, si vybrat ty správné.

Pokud potřebujete poradit s výběrem stringu, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebookový profil a my vám rádi poradíme!

 

Proč yoyo club?

 Proč yoyo club? Myšlenka je taková, aby se zde scházela komunita yoyerů, předávala si zkušenosti v nových tricích, ukázala svoje dovednosti. Rozšířit tento sport mezi více nadšenců o moderní, freestylovou verzi této klasické hračky. K dispozici jsou yoya k zapůjčení. Dále nabízíme občerstvení a sportovní oblečení.

Moc se mi líbila myšlenka o moderním yoyování.

Nadcházející akce

17.1.2016 soutěžení sraz yoyerů v Lezeckém centru v Jihlavě. Program na FB

© YoyoClub.cz, Created by SB Corporation.