Kurzy

Chceš se naučit yoyovat? Přijď každé pondělí od 16 hodin na lekce yoyování s "Matesem". Možnost zapůjčení yoya.
V Clubu se schází yoyeři, kteří si předávají zkušenosti.

Jak vyměnit provázek

Po určité době, říká se že po 3 hodinách čistého času yoyování, je dobré provázek vyměnit. Starý string už nemá takovou výraznou barvu jako nový, je mastný a celkově vypadá hodně použitě. Také provázek s uzly doporučujem ihned vyměnit. Uzly se snažte hned poté, co vzniknou, rozmotat. Pokud to nejde, tak provázek vyměňte. Uzlem si můžete docela dobře i zničit návratový systém.

Když už jste zjistili, že je potřeba provázek vyměnit, tady je návod jak na to. Chytnete yoyo do levé ruky a pravou rukou začnete provázek blízko yoya rozmotávat. Po chvilce by mělo být vidět očko (obrázek č. 1), které je okolo ložiska, jak se postupně zvětšuje. Až je očko dostatečně široké, můžete ho sundat z yoya. Yoyo tak nemusíte vůbec rozšroubovávat a tím vám mnohem déle vydrží. Stejný postup provedete s provázkem novým. Chytnete ho za spravný konec (tedy ne ten se smyčkou) a začnete ho pomalu kroutit tak, až se na konci objeví malé očko (obrázek č. 2), které pak přetáhnete přes yoyo. Na yoyu pak string domotáte zase zpátky.

         

Občas se hodí si string zkrátit, hlavně menším yoyerům, aby s ním tolik nemlátili o zem :) Doporučovaná délka stringu je od pupíku na zem (obrázek č. 3), u menších yoyerů naopak doporučujeme mít string o něco delší. Když yoyo s provázkem leží na zemi, chytněte si provázek u pupíku a přeložte ho. Na tomto konci uděláte klasický uzel tak, aby smyčka, která tam vznikne, nebyla ani moc dlouhá, ani moc krátká, prostě akorát :) Uzlík pořádně utáhněte a přebytečný konec ustřihněte. Vznikla vám tak nová smyčka, kterou protáhněte zbytek provázku a nyní máte utahovací smyčku (obrázek č. 4), kterou si připevníte na prst.

      

Pokud máte problémy se zkrácením nebo nandáním provázku, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebookový profil a my vám rádi poradíme!

 

Proč yoyo club?

 Proč yoyo club? Myšlenka je taková, aby se zde scházela komunita yoyerů, předávala si zkušenosti v nových tricích, ukázala svoje dovednosti. Rozšířit tento sport mezi více nadšenců o moderní, freestylovou verzi této klasické hračky. K dispozici jsou yoya k zapůjčení. Dále nabízíme občerstvení a sportovní oblečení.

Moc se mi líbila myšlenka o moderním yoyování.

Nadcházející akce

17.1.2016 soutěžení sraz yoyerů v Lezeckém centru v Jihlavě. Program na FB

© YoyoClub.cz, Created by SB Corporation.