Kurzy

Chceš se naučit yoyovat? Přijď každé pondělí od 16 hodin na lekce yoyování s "Matesem". Možnost zapůjčení yoya.
V Clubu se schází yoyeři, kteří si předávají zkušenosti.

Jak vyndat a vyčistit ložisko

Jak vyndat ložisko

Vyndat ložisko je potřeba v případě, že se chystáte ložisko vyměnit či vyčistit. Existují dva základní způsoby, jak ložisko z yoya vyndat. Můžete použít Yoyofactory Multitool (obrázek č. 1) či jakékoliv kleště (obrázek č. 2). S ložiskem opatrně viklejte ze strany na stranu, dokud nevypadne. Občas se může stát, že ložisko drží na yoyu velmi pevně. V tom případě musíte použít trochu více síly a mnohem více viklat. Pokud používáte kleště, můžete si mezi ně a ložisko dát hadřík, aby jste ložisko nebo yoyo nepoškrábali. Základní rada je být velmi opatrný, ložisko a povrch yoya se může snadno poničit. Když ložisko vracíte zpátky, tak ložisko lehce na yoyo nasaďte a palcem ho zamáčkněte. Až budete poté yoyo zašroubovávat, buďte znovu velmi opatrní. Yoyo utáhněte pevně, ale ne moc, aby se nepoškodil závit. Nikdy yoyo nepřetahujte!

Pokud máte problémy s vyndáním ložiska, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebookový profil a my vám rádi poradíme!

 

 

Jak vyčistit ložisko

K vyčištění ložiska budete (kromě ložiska samotného) potřebovat:

  • technický benzín do zapalovačů (dá se pořídit v jakékoliv trafice)
  • menší skleničku s víčkem
  • pinzetu
  • špendlík
  • ubrousek nebo kus toaletního papíru
  • olejíček

Nejprve si vyndejte ložisko z yoya. Jak na to najdete v jiném našem tutoriálu. Hned na začátku vás čeká nejtěžší úkol. Ložisko má na krajích bočnice, které je potřeba dát pryč, aby se všechny nečistoty z ložiska mohly dostat ven. Pokud vám nejdou vyndat obě bočnice, stačí mít venku pouze jednu. Vezmete špendlík a pomocí něho musíte ze strany ložiska vyndat malinkatý drátek, který drží bočnici na místě (obrázek č. 2). Jeden konec drátku je upraven tak, že směřuje směrem od ložiska, takže ten si najděte a pomocí špendlíku drátek vyndejte ven. Pozor na prsty! Bočnice s drátky do ložiska nemusíte poté vůbec vracet, protože ložisko je dobré čistit pravidelně, takže si tím příště ušetříte práci :) Takto odpouzdřené ložisko (obrázek č. 3) dejte do nádobky, do které nalijete trochu technického benzínu, tak aby, celé ložisko bylo pod hladinou. Skleničkou zatřepte a nechte ji na chvíli (zhruba na 15 minut) odstát. Ložisko pak pomocí pinzety z nádobky vyndáte (obrázek č. 4) a položíte na ubrousek, aby oschlo. Po chvíli ložisko nasaďte na pinzetu a co nejvíce ho protočte (obrázek č. 5). Pokud se ložisko točí v pořádku, dlouho, nerachtá a nebrzdí se, tak to vám gratulujeme, ložisko jste správně vyčistili :) Pokud ne, ložisko takovýmto způsobem vyčistěte ještě jednou, klidně i několikrát, než dosáhnete toho, aby ložisko bylo řádně vyčištěno. Na konci můžete do ložiska kápnout trochu olejíčku (obrázek č. 6). Ale opravdu jen trochu, malou kapičku. Ložisko tak déle vydrží, ale o něco méně se bude točit. 

Pokud máte problémy s čištěním ložiska, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebookový profil a my vám rádi poradíme!

 

Proč yoyo club?

 Proč yoyo club? Myšlenka je taková, aby se zde scházela komunita yoyerů, předávala si zkušenosti v nových tricích, ukázala svoje dovednosti. Rozšířit tento sport mezi více nadšenců o moderní, freestylovou verzi této klasické hračky. K dispozici jsou yoya k zapůjčení. Dále nabízíme občerstvení a sportovní oblečení.

Moc se mi líbila myšlenka o moderním yoyování.

Nadcházející akce

17.1.2016 soutěžení sraz yoyerů v Lezeckém centru v Jihlavě. Program na FB

© YoyoClub.cz, Created by SB Corporation.