Kurzy

Chceš se naučit yoyovat? Přijď každé pondělí od 16 hodin na lekce yoyování s "Matesem". Možnost zapůjčení yoya.
V Clubu se schází yoyeři, kteří si předávají zkušenosti.

Kendama

V našem obchodě s yoyo si můžete také koupit KENDAMU:


Kendama je japonská hračka. Není jednoduché s ní zacházet, je to obtížná hra s více než tisíci různými technikami. S kendamou si může hrát kdokoliv, muži či ženy, mladí i staří. O Kendamě se říka, že zlepšuje soustředění a houževnatost.

 

HISTORIE

Historie Kendama má původ ve francouzské hře Bilboquet hojně známé ve Francii šestnáctého století. Počátky kendamy jsou však obestřeny tajemstvím.

Kendama dorazila do Japonska okolo roku 1777 v době kdy bylo Nagasaki jediný přístav otevřený pro zahraniční obchod. Původně byla zřejmě kendama hra na pití alkoholu. Hráč, který udělal chybu musel pít více. Na počátku 20. století měla hračka dva boční pohárky a jmenovala se jitsugetsu ball . Volně přeloženo "Slunce a Měsíce míč", pojmenovaný tak proto, že koule reprezentuje slunce a pohárek má podobu půlměsíce.

V roce 1919, Hamaji Egusa požádal o patent na "kulový a pohárek" styl hračky, a ten mu byl udělen v roce 1920. Velikost  hračky byla později změněna. Hatsukaichi City je zřejmě místo narození moderní japonské Kendamy. Současná podoba hračky vychází z Issei Fudžiwarova modelu, který měl dírů na šňůrku v prostředním díle. Dále následovala malá odchylka od základní konstrukce, Ken byl více zaoblen aby se předešlo odštipování dřeva. Bylo to také Fujiwara, který založil Japonskou Kendama asociaci, která stanovila pravidla pro hru, hodnotící systém a organizované soutěže. Aby se zajistilo, že hračka je vhodné pro použití v soutěži, JKA také standartizovala kendamy 

Proč yoyo club?

 Proč yoyo club? Myšlenka je taková, aby se zde scházela komunita yoyerů, předávala si zkušenosti v nových tricích, ukázala svoje dovednosti. Rozšířit tento sport mezi více nadšenců o moderní, freestylovou verzi této klasické hračky. K dispozici jsou yoya k zapůjčení. Dále nabízíme občerstvení a sportovní oblečení.

Moc se mi líbila myšlenka o moderním yoyování.

Nadcházející akce

17.1.2016 soutěžení sraz yoyerů v Lezeckém centru v Jihlavě. Program na FB

© YoyoClub.cz, Created by SB Corporation.