Kurzy

Chceš se naučit yoyovat? Přijď každé pondělí od 16 hodin na lekce yoyování s "Matesem". Možnost zapůjčení yoya.
V Clubu se schází yoyeři, kteří si předávají zkušenosti.

Prodejna

Duncan Strix

Duncan Strix je revolucí v dostupných kovových yoyí od Duncanu. Trojice Raptor, Echo a Metropolis už pomalu dosluhuje a Strix je tak prvním yoyem, které je vyráběno v nové továrně, z lepšího hliníku, na preciznějších strojích a tím pádem v dalko větší kvalitě. První prototyp tohoto yoya se objevil na mistrovství Evropy 2012. Přivezl ho sem Kohta Watanabe a zkoušelo si ho spoustu yoyerů a všichni očekávali, že takhle skvělé yoyo bude určitě součástí prémiové Screaming Eagle série. Kohta na svém yoyu piloval každý detail a Duncan konečně yoyo oficálně oznámil na začátku roku 2013. K velkému překvapení všech, že toto yoyo bude součástí Deluxe série dostupných kovových modelů.  Strix byl následně vypuštěn na letošním mistrovství světa a okamžitě se o něj strhla velká bitva. Je naprosto srovnatelný s modely kolem 2000 korun, navíc má oficálně licencované konkávní ložisko a je naprosto nepřekonatelný v horizontálních grindech.

Friction Stickers (pár)

Nálepky, které zajištují správný návrat Vašeho yoya. Původní, klasické Friction Stickers jsou vyrobeny z gumy a díky tomu poskytují agresivnější návrat yoya. Doporučujeme je hlavně začátečníkům a těm kdo se věnují loopovaní. Jsou určeny pro yoya s malým ložiskem.Pro stringové tricky doporučujeme nalepit pouze jednu "stickeru".Pro loopvací tricky doporučujeme nalepit "stickeru" na každou stranu yoya.

Mod Spacers

Téměř všechna plastová Duncan yoya jsou sestavena stejným způsobem (spacery, ložisko, šroub) a toho využívá systém Mod Spacers, který umožňuje upravit téměř jakékoliv (nejen) Duncan yoyo na něco úplně jiného. Stejně jako u yoya Pro Z, stačí yoyo rozebrat, nasadit dvě plastové součástky a máte naprosto nové yoyo. Nechytlo vás loopování nebo se vám doma válí začátečnické yoyo (Pulse, Speed Beetle...) - s Mod Spacers si ho jednoduše předěláte na stringové nebo offstringové yoyo.
Mod Spacers se zatím vyrábí ve dvou variantách. Můžete si tedy vybrat, který respone systém vám více vyhovuje:
 
Mávratový systémem 4 holes, který se používá hlavně na offstring.
"Recessed stickers" systémem. 
 
Kromě návratového systému si můžete vybrat i ze šesti různých barev takže si yoyo můžete nastylovat přesně podle vašich představ.
Nutno upozornit, že nasazení může způsobit vibrace yoya a je otázka několik chvil, než yoyo nastavíte tak, aby jelo pěkně plynule.

VOSUN

1S Stary je prvním modelem značky VOSUN. Jako každý VOSUN model nabízí vysoký standart kvality a výkon při zachování nízké ceny. Jedná se tak o ideální první kovové yoyo.
Výkon Stary zajisťuje hned několik prvků, které spolu krásně ladí, čímž vzniká jedno z nejlepších yoyí pod 1000Kč. Dlouhou dobu rotace (sleep time) zajišťuje masivní zátěžový kroužek, který je z vnitřní strany zahlazen pro snadný thumb grind (prokluzování yoya na nehtu palce). Z vnější strany (u ložiska) je naopak vydloubnut, pro větší stabilitu. Ideální tloušťka stěn nám dodá dostatečnou rychlost, aby yoyo nepůsobilo těžce a triky s ním šly krásně rychle.
Yoyo je rovněž ideální na finger spin (prokluzování na prstu v horizontální pozici), je to krásně čistý důlek, který vás na finger spin doslova navádí, je tam pouze malý výstupek, aby byly delší závity, tímpádem menší riziko jejich přetržení.

Yo-Tility Holster

Novinka od americké firmy Duncan, Yo-Tility holder je držák na yoyo, který si můžete připnout ke kalhotům nebo na batoh. Zároveň je do něj zabudováno vyndavátko na ložiska a bezpečně schovaný řezák na provázky. 

YoYo One

One je výborným yoyem pro začátečníky. Na jeho vývoji pracovala americká firma YoYoFactory, která se řadí k největším a nejuznávanějším výrobcům na světě. Díky svým skvělým vlastnostem a nízké ceně je One dostupný všem. Součástí balení je širší ložisko, které vyměníte s původním-úzkým ve chvíli, kdy zvládnete začátečnické triky a chcete se pustit do pokročilejších. Pokud se chcete naučit např. 5A, tak je One výborným yoyem, které odvede dobrou práci. One má navíc ještě jednu výhodu, má vyndavatelné pogy (postranní kryty), jejímž vyndáním můžete yoyo odlehčit o pár gramů, nebo si výměnou obrázku můžete upravit design One přesně dle vaši nálady. Vybrat si můžete z pěti barevných kombinací

YoYo Onestar

Nápad Onestar je celkem jednoduchý, jde o spojení jednoho z nejlepších plastových yoyí Protostar s oblíbeným a jednoduchým One. Vzniklo Onestar, které je bez pochyby nejlepším freestyle yoyem za tuto cenu. Onestar vychází z velmi osvědčeného tvaru Protostar/Northstar a je vyroben z velmi odolného plastu stejně jako One. Uvnitř se skrývá ložisko velikosti C a jako response system jsou použity úzké silikonové pady, stejně jako u většiny top yoyí od společnosti YoYoFactory. Ideální yoyo pro začátečníky a mírně pokročilé yoyery za velmi příjemnou cenu. Doporučujeme dbát na opatrnost při utahování yoya, přece jenom jde o plastové provedení!

Yoyo Ball-Bearing

Yoyo Ball-Bearing Parts Kit je sadou náhradních ložisek a spacerů (podložek) pro yoya s malým Duncan ložiskem.
Sada Yoyo Duncan Ball-Bearing Parts Kit byla vytvořena, abyste mohli vyměnit některé části yoya, pokud jste je ztratili, či si jen přejete své yoyo vylepšit tak, aby lépe vyhovovalo vašemu stylu yoyování.
Set je určen pro následující yoya: Freehand, Freehand 0, Freehand MG, Freehand 1, ThrowMonkey, DragonFly, Balistic, BumbleBee, Avanger, Hayabusa, Hayabusa SL, Mosquito, Flying Squirrel, Speed Beetle, Pulse, Flying Panda, Mayhem, Momentum, Diversion, a mnoho dalších.
Balení obsahuje: ložisko, gumičky, 5 sad (velikostí - pro ještě větší možnost přispůsobení) spacerů.

Yoyo Duncan Butterfly XT

Yoyo Duncan, model Butterfly XT, yoyo s provázkem vhodné na komplikované triky, ale i pro začátečníky, velké kuličkové ložisko zajišťuje široký prostor na provázek, bezúdržbový systém Starburst umožňuje natočení a návrat do ruky. Není součástí yoya, ale do yoya pasují Shims pro rozšíření gapu, stejně tak můžete do yoya zacvaknout pogy z Freehandu Zero, anebo yoyo rozsvítit LED systémem z LightUp Zera. Šířka grapu 2.75 mm, šířka yoya cca 3.6 cm, průměr cca 5.6 cm, typ ložiska SPEC, velikost C, hmotnost 52.1 g.

Yoyo Duncan Echo

Echo 2 je pokračováním celokovového pokročilého yoya od firmy Duncan. Toto yoyo je o trošku větší než Raptor a jeho tvar je o něco složitější. Echo má na sobě vroubkovaný povrch pro ješte lepší grindy a vnitřní strana yoya je perfektní pro horizontální finger grindy, které jsou velmi efektní ! Výhodou Echa konkávní ložisko C.

Yoyo Duncan Pro Z

Loopovací yoyo, které jednoduše předěláte na stringové monstrum. Díky přibaleným Mod Spacers stačí loopovací yoyo rozšroubovat, vložit podložky, složit dohromady a hned můžete provádět všechny myslitelné stringové tricky. Pro Z snad nejlepší mož­nou vol­bou pro začátečníky. V loopo­vacím režimu se yoyo naučíte ovlá­dat a sži­jete se s jeho vlast­nos­tmi. Následně nasadíte spac­ery a můžete se věno­vat učení stringových triků. Ale i yoyeři, co už zák­lady zvlá­dají, tímto yoyem neprohrd­nou. Yoy­ovat s ním je totiž zábava, nakonec daleko větší, než házet s kovovým yoyem za x tisíc. Mod Spac­ers jdou navíc nasa­dit na prak­ticky jakéko­liv plas­tové Dun­can yoyo. Máte tak nepře­berné množství kom­bi­nací a zvlášt­ních kreací.

Yoyo Duncan Reflex

Reflex je yoyo pro začátečníky. Chcete se naučit základní triky a ještě nikdy jste nedrželi profesionální yoyo v ruce? Reflex je přesně to co hledáte. Naučí Vás jak správně házet sleeper nebo třeba Break Away. A poté se díky svému "samo-návratovému" systému automaticky vrátí do ruky. O nic se nemusíte starat, můžete se zaměřovat jen a jen na tricky. Reflex je dostupný ve třech zářivých barvách, které jsou průhledné takže máte šanci vidět jak tento auto-návratový systém funguje

YoYo Factory Protostar

Na návrhu Protostaru se podílel Mistr světa John Ando. Od dob, kdy bylo yoyo uvedeno na trh se stalo nestárnoucím hitem a používají ho přední světový závodníci. Kombinace kovu a plastu, ze které je Protostar vyroben, neubírá nic z jeho funkčnosti a praktičnosti. Naopak toto plastové yoyo předčí svými vlastnostmi řadu kovových yoyí. Yoyo je neresponzivní a je určeno pro pokročilejší yoyery. Jednoznačně nejlepší možnost při poměru cena/výkon.

YoYo Factory Shutter

Shutter je nadcházejícím hitem tohoto roku. Jde o celokovové yoyo pod které se podepsal sám Gentry Stein, člen YoYoFactory týmu a jedna z největších aktuálních hvězd světového yoyingu. Představení se Shutter dočkal v minulém roce na mistrovství světa v yoyování, které se konalo na Floridě, a vzbudil tam značný rozruch. Bylo jenom otázkou času, kdy se yoyo uvede na trh a obohatí nabídku společnosti YoYoFactory o další skvělý kousek. Shutter vyniká nejenom svým úžasným designem, který nabízí hned několik barevných kombinací, ale také velmi propracovaným tvarem, stabilitou, snadnou ovladatelností a především vysokou rychlostí. Vylaserovaný podpis Gentryho Steina a grafika loga Shutter potěší nejenom fanoušky tohoto geniálního yoyera.

YOYO FlipSide

Nejnovější a dlouho očekávaný model od americké firmy Duncan. Hlavním rysem Flipside je systém, díky kterému si můžete vybrat mezi malým a velkým konkávním ložiskem (obě jsou v balení). Stačí otočit spacery (kovové podložky ve středu yoya) a můžete nasadit buď malé (SPEC) nebo velké (konkávní) ložisko. To ocení hlavně středně pokročilí yoyeři, kteří už nechtějí yoyo vracející se na trhnutí ale hodně kvalitní model, který toho spoustu vydrží a zvládne. Flipside se řadí mezi yoya jako Protostar, GrindMachine nebo Trigger. Jako návratový systém používá SG stickers (k-pady/silikon/IrPady) a svým lehkým H tvarem je modernizací Freehandu Zero. Přitomto všem se mu navíc daří udržet daleko příjemější cenu než konkurence. Tu navíc jednoznačně prevyšuje v kvalitě zpracování a trvanlivosti. Na tomto yoyu není prakticky nic co by se mohlo rozbít. Do yoya navíc pasují typické Duncan pogy takže si yoyo můžete designovat a obměňovat dle libosti. 

Yoyo Jam Oil

Yoyo Jam Oil je jeden z nejlepších yoyo lubrikantů vůbec. Jedná se o ideální mazadlo pro vaše ložiska. Ložisko nebude tak hlasité a ještě ho ochráníte před korozí (zreznutím). Tato varianta mazadla je speciálně vyvinuta pro stringové tricky (hlavně 2A styl). Má tzv. thin viskozitu, která zajišťuje, že se yoyo správně vrací.

YOYO Kilter

Yoyofficer nám představuje další novinku z řady kovových yoyí, tentokrát těch nejdostupnějších! Kilter za pouhých 599Kč! Ten poskytuje vše, co od základního kovového yoya je třeba - široký gap, dostatečná catch zóna, dlouhý sleep time. Je to ideální volba prvního kovového yoya, které vám vydrží na velmi dlouhou dobu. Levné yoya bývají většinou malé (Popstar, Fit), toto yoyo je však široké 54mm v průměru, což je takový střední rozměr novějších yoyí. Yoyo splňuje žádaný nový standart, kdy se všichni zaměřují na různé typy grindů, především finger spin, který s tímto yoyem není problém.Beadblasted verze je klasický kilter s lepším povrchem, který více prokluzuje na kůži a je tedy lepší pro všechny typy grindování.

YOYO Lava

Lava vychází z nejúspěšnějšího Yoyofficer modelu - IMPu. Od něj se inspirovala rozměry, které jsou téměř totožné (průměr 54mm, šířka 43mm a hmotnost 65,6g). Největší změnou je rozložení váhy, které je navrženo podobně jako u Jaegeru. Díky rozložení se yoyo chová úplně jinak, než jeho předchůdce a posunuje hranici dostupných kováků ještě dál. Zlepšila se stabilita, svižnost a dlka sleepu.Jako první kovák si asi nemůžete přát lepší yoyo, tento bead-blasted model vás uspokojí, ať už děláte rychlé asijské komba, složité dlouhá komba nebo pořádný finger spin.

Stránky

Proč yoyo club?

 Proč yoyo club? Myšlenka je taková, aby se zde scházela komunita yoyerů, předávala si zkušenosti v nových tricích, ukázala svoje dovednosti. Rozšířit tento sport mezi více nadšenců o moderní, freestylovou verzi této klasické hračky. K dispozici jsou yoya k zapůjčení. Dále nabízíme občerstvení a sportovní oblečení.

Moc se mi líbila myšlenka o moderním yoyování.

Nadcházející akce

17.1.2016 soutěžení sraz yoyerů v Lezeckém centru v Jihlavě. Program na FB

© YoyoClub.cz, Created by SB Corporation.